Betlémské světýlko

V sobotu dne 18.12.2021 jsme v 10:15 hodin někteří vedoucí z našeho skautského střediska převzali na vlakovém nádraží v Mělníku Betlémské světýlko. Převezli jsme ho na faru na Mělníku, na farmu do Jahodárny ve Vraňanech a odpoledne do kapličky do Kel.

O Štědrý den 24.12.2021 jsme již po osmnáctý rok rozdávali před hřbitovem na ulici Pražská v Mělníku Betlémské světýlko. Přestože se musí z důvodu coronavirového stavu dodržovat určitá omezení, přišlo pro Betlémské světýlko nečekaně mnoho lidiček. Radost nám udělali „staří známí“, kteří chodí pravidelně, ale i noví, kteří přišli pro Betlémské světýlko poprvé. Pro Betlémské světýlko si přišla také Čertice (bývalá vedoucí světlušek) se svými 2 dětmi. Mezi lidmi panovala radostná vánoční nálada a my doufáme, že jsme jim mohli rozdáváním Betlémského světýlka zpříjemnit chvilku.

Zpracovala: Veverka

Fotky na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.