VÁNOČNÍ BESÍDKA

Letošní vánoční besídka byla netradiční díky koronavirovému stavu, při kterém je nutno dodržovat určitá opatření. Proto jsme vánoční besídku uskutečnili pouze venku a nelitovali jsme, protože bylo dost sněhu. Sešli jsme se ve 13 hodin u Skleníku, od kterého jsme se přesunuli nedaleko k místu, kde máme 3 Lípy Svobody vysázené v roce 1968 mělnickými skauty a skautkami a 1 skautskou lípu, kterou jsme vysázeli my v loňském roce. Pak jsme se vydali na zahradu Zuzky, která se nachází nedaleko klubovny. Při cestě nás neustále kouloval Petr „Silák“, který si nevybíral a každý z nás nejméně jednou schytal ránu koulí. Když jsme přišli na zahradu, tak jsme ozdobili dobrůtkami pro ptáčky jabloň, protože smrk byl na nás moc vysoký. Zazpívali jsme si koledy, pověděli o vánočních zvycích, zbaštili vánoční cukroví, které bylo moc dobroučké, rozdali dárečky a zapálili prskavky. Skauti postavili rohatého sněhuláka a přitom všem nás neúnavný Petr „Silák“ nepřestával koulovat. Okolo 15 hodin jsme se rozešli. Besídka se nám líbila a jen doufáme, že snížek nám vydrží co nejdéle.

Zpracovala: Veverka

  Fotky na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.