Výprava světlušek do Liběchova

Ve středu 22.7.2020 jsme vyrazili směr Želízy. Výpravy se zúčastnily světlušky Pískle, Zlatovláska, Terezka, Raketka a Anička, ke kterým se přidal Filípek a Lidunka od Jáji, která jela spolu s Veverkou, Žabkou a Zuzkou. Šli jsme stezkou Václava Levého, kdy jsme nejprve došli ke kapli sv. Máří Magdaleny. Tam jsme se občerstvili a dali kytičku, protože měla dnešní den svátek. Po cestě Jája s Veverkou a Zuzkou seznamovaly světlušky s kytičkami a stromy a Žabka zkoušela budoucí skautky, tj. Pískle, Zlatovlásku a Raketku z nováčkovské zkoušky. Pak jsme došli k pískovcovým skalám, do kterých sochař Václav Levý vytesal téměř před 200 lety Čertovy hlavy, jejichž tváře jsou vysoké cca 9 metrů. Tady jsme se zastavili na delší dobu, kde jsme světluškám dali za úkol zjistit na základě větviček či stonků kytičky, obilí, keřů a stromů (čekanka, pšenice, ječmen, oves, borovice, akát, dub, borůvčí,….).  Následně jsme došli k pískovcové skále zvané Had, ve které je vytesán reliéf hada přeťatého sekerou a také jsme viděli vytesanou tvář Sfingy do skály. Pokračovali jsme dál, kde na bezpečném místě na štěrkové cestě mimo les učila Žabka světlušky zapálit sirku, aniž by se popálily a každý si vyzkoušel zapálit mokrou březovou kůru a přesvědčit se, že hoří. Po cestě a v lese jsme hráli různé hry a všichni jsme si také vyzkoušeli nosítka pro raněné. 

Zapsala: Veverka

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.