Přespání vlčat v klubovně

Třetí letní akce je za námi. Uff, i tentokrát jsme se opravdu nenudili. V pátek 17.7.2020 jsme se opět sešli ráno na osmou hodinu před klubovnou, abychom si uložili věci na spaní a odešli na autobusové nádraží. Sešel se tam Koumák s Járou a s vlčaty Tomášem, Liamem, Járou, Nitkou, Bertem, Ouškem a Markem. Na něm jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl do Obce Zakšín. Zakšín je malá obec u Dubé a v jeho okolí je několik míst, které jsme šli ihned prozkoumávat. Prvním, dlouhým a opravdu náročným kopcem, který vedl po červené značce, jsme se dostali ke zřícenině hradu Pustý Zámek. Kousek od něj, jsme se pokochali nádhernou vyhlídkou. Ta toho dne nebyla poslední. Po pár kilometrech jsme se dokodrcali na vrcholek kopce Nedvězí, který se tyčí, se svou výškou 458 m n. m., do okolí. Z něj byl nádherný dohled na Říp, Bezděs a s pomocí dalekohledu, až na Ještěd, Vrátenskou a bukovou horu. Děti si vyzkoušely pomocí kompasu orientační smysl, a určovaly viditelné body v krajině. Při cestě na Nedvězí, jsme si několikrát udělali pauzu, při které jsme si každého prověřili ze znalosti stromů, a pokoušeli se hledat život na lesní půdě s pomocí lupy. Děti ihned zjistily, že lupa při slunci dokáže nejen zvětšovat, ale i vytvořit podmínky pro oheň. Slíbili jsme si, že tento pokus si ukážeme na vhodném místě a ve správný čas, až se budeme zdokonalovat v dovednosti rozdělávání ohně na několik způsobů. Z Nedvězí, po krátké pauze a pózování před fotoaparáty, jsme došli opět do obce Střezivojice a vyčkali na autobus, který nás odvezl skoro až na středisko. Vlčata nás i dnes vedla podle námi určených místopisných bodů a bez bloudění jsme v pátek nachodili 8 kilometrů. Sbírali jsme po cestě odpadky a naplnili s nimi velkou igelitovou tašku. Tyto odpadky jsme po cestě důkladně vytřídili do kontejnerů na tříděný odpad a příště si připomeneme, jak dlouho trvá, než se různé odpady v přírodě rozloží. Páteční den jsme na středisku zakončili večeří a kinematografií s filmem Jurský park 3. Ráno nás opustil Jarda a vystřídali ho Zuzka Jenerálová, která vypomáhá Veverce se světluškami a Klubko, otec našeho vlčáka a bývalý skaut, který nám vždy rád pomáhá. Děti se ráno po snídani zapojily hned do několika aktivit. Pekly se perníčky, batikovalo se, uklízelo a hrály se hry s meči, šátkovaná a na ocásky. Co by to bylo za akci, když by se děti domů nerozprchly s trochou dávky únavy. Všichni si teď mohou začít léčit puchýře, masírovat lýtka a věnovat se naplno létu, protože si dáme do dalšího setkání malou pauzu.  Další setkání nás bude čekat za čtrnáct dní 1.8.2020, kdy nás bude čekat opět výlet do přírody a přespání na středisku.
S pochvalou všem dětem, které se zúčasnily výletů a her, které s námi prodělaly během července, a s poděkováním všem, kteří při těchto akcích pomáhali, se loučíme a těšíme se do druhé poloviny letního programu.

Zpracoval: Jarda

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.