Výprava světlušek do Mšena a na horolezeckou stěnu


Ve čtvrtek 16.7.2020 jsme se před devátou hodinou sešli na vlakovém nádraží. Jelikož bylo zamračené nebe a předpověď hlásila déšť, tak se zřejmě sešly pouze nebojácné světlušky. Byla to Pískle, Terka, Anička J. a Zlatovláska. Jako vedoucí s Veverkou jela Jája a vzala své děti Lidunku a Fildu.  Vláčkem jsme dojeli do Mšena, odkud jsme došli ke koupališti, kde se ku podivu nikdo nekoupal a dál jsme šli po žluté značce až jsme došli na naučnou stezku Debř. Jája nás seznamovala se stromy a květinami, abychom je znali a s Veverkou se nováčkové připravovali na nováčkovou zkoušku. Na lavičce v lese jsme se chtěli občerstvit, ale najednou kde se vzalo, tu se vzalo hejno vos. A už jsme pádili do lesa, abychom nedostali žihadlo. Také nám občas po cestě „sprchlo“, ale nám to nevadilo, protože pláštěnky a stromy nás před deštěm chránily. Po cestě v lese jsme například viděli obr muchomůrku, Husův památník, přírodní divadlo Romanov, kde jsme se Veverce a Jáje schovali a nakoukli jsme do dvou jeskyní. Po poledni jsme došli zpět do Mšena do sokolovny, kde jsme zdolávali horolezeckou stěnu. Všichni si lezení vyzkoušeli kromě Veverky, té prý stačí lezení po stromech…..Odpoledne před cestou na vláček jsme se zastavili ve zmrzlinovém ráji, kde nabízeli 36 druhů kopečkových zmrzlin, a to bylo „pošušňání“, například jsme ochutnali zmrzlinu kaktusovou, milkovou, nesquik, granátové jablko apod.

Zapsala: Veverka

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.