Zahájení letních akcí pro vlčáky

y

V sobotu 11.7.2020 ráno jsme se sešli v 8:00 u klubovny, abychom započali náš první letní program pro letošní rok. Sešli jsme se v počtu sedmi vlčat, tj. Vojta, Marek, Liam, Dan, Matěj, Jára a Nitka, jednoho skauta (Bagr) a dospěláků Koumáka, Šamana, Jardy a hostem nám byla Koumákova přítelkyně Hanča, skautka z Rudné. Odložili jsme si přebytečné věci na středisku a přemístili se směrem na autobusové nádrží, odkud jsme odjeli do Tupadel. Z Tupadel jsme se začali posunovat do lesa, kde jsme opravdu nechali kus energie. Hned první stoupání byl křest, ale děti to jen více nabudilo. Při cestě jsme navštívili reliéf Hada, jeskyni loupežníka Štětky a spoustu menších jeskyní a zákoutí. Zahráli jsme si plno her, jako třeba na ocásky, boj o vlajku, lesní kimovku, nebo jsme stavěli lesní přístřešky. Cestu si děti ohlídaly podle map a naštěstí jsme do cíle došli. První den jsme si dali do nohou celkem 11 kilometrů a na středisku si dali před večeří další hry s ringem a po večeři si pustili krátký dokument o Kokořínsku a dokumentární film „Jednou skautem, navždy skautem“. Vzhledem k tomu, že usnul při promítání pouze jeden z vlčat, nebyla únava tak veliká. Druhý den ráno jsme se šli po snídani podívat do parku Na Polabí k DDM, kde si nováčci vyzkoušeli stavění stanů a starší vlčáci si vše připomněli. Dali jsme si zde ještě klasický i štafetový závod a šli se na středisko naobědvat. Během neděle jsme dále provedli generální úklid klubovny a při vyčkávání na rodiče si před klubovnou povídali o odborkách pro vlčáky. Zahájení bylo pro vlčáky úspěšné a jsou v očekávání na další úterní přespávání na Kokořínsku.

Zapsal: Jára

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.