Výprava světlušek na Hadík

V úterý 2.7.2020 se ráno sešly světlušky se Žabkou a Veverkou na autobusovém nádraží s plánem, že se pojedeme podívat do přírodní rezervace Úpor, kde se nachází Lužní les a kde se stýká přirozená koryta dvou řek, a to Labe a Vltavy. Ale zjistily jsme, že po vydatném dešti v předchozích dnech je samotná špička soutoku pod vodou a luka v blízkosti jsou mokrá, tak jsme tento výlet „odpískaly“ a naplánovaly výlet na Hadík, kterého se zúčastnila Pískle, Terezka, Anička, Raketka a Klokánek. Po cestě jsme se zastavily v klubovně pro kotlík, koupily polévky a sbíraly kytičky do herbáře (pryskyřník, jetel….). Když jsme došly na Hadík, tak jsme si uvařily polévky v kotlíku. Byly mooooc chutňoučké a všechno se snědlo. Světlušky luštily šifry a nakonec podle buzoly šly hledat poklad. Ani si ho nestačily sníst, když se obloha zatáhla a začalo pršet. Ale to nebyl déšť, nýbrž průtrž mračen a padaly provazce vody. Schovaly jsme se pod strom, ale i přesto jsme byly mokré. Tatínek Písklete zavolal, zda nepotřebujeme pomoci, tak jsme uvolily a nechaly se odvézt do klubovny. Tam jsme se převlékly do suchých žlutých triček a hrály další hry a soutěže, a přitom zopakovaly skautské znalosti. Asi za hodinku vysvitlo sluníčko, světlušky se převlékly do plavek a před klubovnou začala soutěž „přenášení vody“. Všichni jsme se zmáčely, ale teď dobrovolně a užily si všech her. Výprava se nám líbila a již teď se těšíme na další.

                                                                    Zapsala Veverka  

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.