HOME skauting

Světlušky a vlčata se díky vedoucím minulý týden zaobíraly prostřednictvím netu zejména tématem životního prostředí. V testu např. tipovaly, jak dlouho trvá, než se plně rozloží odpad v přírodě a tento týden mají v plánu sledovat stopy zvířat v přírodě a nějakou stopu odlít, přičemž obdržely i návod na odlévání stop. Dne 4.4.2020 jsme měli v plánu zapojit se do celostátní akce „Úklid Česka“, která bohužel díky nenadálé situaci (Koronavir) musela být zrušena. Byla by to příležitost jak se opět společně setkat a zároveň ukázat přírodě, že není člověk jako člověk. To ale neznamenalo, že se nikdo do této činnosti nezapojil samostatně. Chtěli bychom pochválit každého, který o tomto slunném víkendu vyběhl na čerstvý vzduch a posbíral alespoň malou igelitku. Jen na Hadíku, Barabě a Kokořínsku se při procházce členům našeho střediska v rámci rodinného výletu povedlo posbírat několik pytlů a tašek. Děti měly nejen dobrý pocit a úklid je bavil, ale byly pochváleny od spousty kolemjdoucích.

Skautské vedení

Comments are closed.