Lípy Svobody z roku 1968

V sobotu dne 12.10.2019 jsme se sešli ve 14 hodin za Skleníkem na Mělníku se skauty a skautkami, kteří vysázely dne 28.10.1968 tři lípy a kteří se rozhodly nám tyto tři lípy předat. Na začátku promluvil bratr Tokawa, který zavzpomínal na léta, kdy skautoval, kdy vedl v této době 3. a 12.oddíl a kdy společně s dalšími skauty a skautkami z těchto oddílů, vysázely tři lípy, které pojmenovaly Lípy Svobody. Někteří z těchto oddílů se rovněž zúčastnili této slavnostní akce, jako Veverka, Stopař, Vlaštovka, Kazan, Dan, Lasie a další……. Pak nám předali fotografie z této doby a zápis z kroniky, týkající se sázení lip. Poté jsme spolu s vlčaty, skauty a skautkami zazpívaly skautskou hymnu a odebraly jsme se do klubovny, abychom se pochlubily kronikami a fotkami od roku 1990, kdy jsme s Dannym byly spoluzakladateli našich dvou oddílů. Krásně jsme si popovídali o dřívějším skautování a nechyběly ani pokřiky oddílů, které jsme si navzájem sdělili. 

                                                       Zapsala: Veverka

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

https://melnicky.denik.cz/zpravy_region/lipy-svobody-byly-predany-mladym-melnickym-skautum-20191014.html

Comments are closed.