Okresní kolo soutěže mladých zdravotníků

V sobotu 18.5.2019 se naše skautky Zajda, Laňka, Diabolka, Sovička a Liška zúčastnily Okresního kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků II.st. pořádaných Českým červeným křížem. Na závodech musely prokázat ošetřit odřeninu, amputaci ruky, masivní krvácení, poranění páteře a měly si umět poradit při bezvědomí, při astmatickém záchvatu, při intoxikaci a pneumothoraxu, při epileptickém záchvatu, při transportu a znalost obvazové techniky. Rovněž na závodech měla jedno stanoviště Veverka s Anežkou, která pro I.stupeň závodníků připravila jako nebodovou disciplínu „znalost bylinek“. Přestože je zdravotnická oblast naší okrajovou činností, naše skautky si mezi „odborníky“ vedly celkem překvapivě dobře, zejména při bezvědomí, amputaci ruky, masivním krvácení a astmatickém záchvatu.

Zapsala: Veverka

Foto na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.