ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Světlušky, vlčata, skauti a skautky, celkem 21 členů našeho skautského střediska se dne 15. května 2019 zúčastnilo 23. ročníku tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha pod názvem „Český den proti rakovině“. Tento rok již 12. rokem prodáváme v rámci této sbírky kytičky měsíčku lékařského, letos s mašličkou lososové barvy. Sbírka známá jako „Květinový den“ byla zahájena 14. května 1997, kdy bylo veřejnosti nabízeno 30.000 kusů žlutých kvítků měsíčku lékařského a bylo vybráno 350.000,-Kč. Postupem let se stala nejznámější sbírkovou akcí u nás v ČR a zdárně se zvyšoval jak počet nabízených kytiček, tak i peněz získaných od dárců. Odpoledne jsme se sešli na Náměstí Míru před kašnou a rozdělili na chlapeckou skupinu, kterou vedl Šaman a dívčí skupinu, kterou vedla Veverka se Žabkou. Přes nepřízeň počasí, kdy nám po celou dobu prodeje pršelo, se nám podařilo prodat po celém městě téměř všech 350 kusů kytiček. Kolik jsme vybrali peněz, spočítají teprve na poště. Moc děkujeme všem za záslužnou činnost.

Zapsala Veverka

Fotky na http://skautmelnik.rajce.idnes.cz/

Comments are closed.